Haber

Fatih Terim hastanede ameliyat oldu

Galatasaray’ın ve Türk futbolunun nadide ismi Fatih Terim, sabah saatlerinde hastaneye kaldırıldı. Maslak’ta özel bir hastaneye gelen Fatih Terim’e 15 dakikalık polip çıkarma işlemi yapıldı.

Gazeteci Burhan Can Terzi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Fatih Hoca ameliyat olmadı. Polip çıkarma işlemi 15 dakikada gerçekleşti. Hastanede kalmaya gerek yok. Geçmiş olsun.”

polip nedir

Tıp dünyasında adından sıkça söz ettiren polipler, vücudun birçok farklı dokusunda görülebilen tümör benzeri yapılardır. Rahim, rahim ağzı, bağırsak, burun ve vücutta mukoza ile kaplı daha birçok yerde oluşabilen polipler zamanla büyüyerek bazı sağlık sorunlarına neden olabilir. Dokunun gelişigüzel bir tabakasına kök salan ve gerçek bir tümör şeklinde dışarı doğru itilen polipler bazen bir sapla bazen de geniş bir tabanla dokuya tutunurlar. Boyutlarına, kök dokularına ve yapılarına göre farklı türleri bulunan poliplerin büyük çoğunluğu iyi huylu olmakla birlikte kansere dönüşme ihtimali olan polipler de bulunmaktadır. Bu polipler medikal olarak değerlendirilir ve riskli görüldüğü durumlarda cerrahi müdahaleler yardımıyla çıkartılır.

haberkeban.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu