Haber

MSB’de Atatürk’ü anma töreni

TÜRKİYE Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 85. yıl dönümünde Milli Savunma Bakanlığı’nda (MSB) düzenlenen törenle anıldı.

10 Kasım münasebetiyle Milli Savunma Bakanlığı’nda düzenlenen törene, Bakan Yardımcıları Şuay Alpay, Alpaslan Kavaklıoğlu, Bilal Durdalı ve Celal Sami Tüfekci’nin yanı sıra Genelkurmay 2. Komutanı Orgeneral İrfan Özsert ve Bakanlık personeli katıldı. Atatürk’ü Anma Günü. Tören kapsamında Atatürk anısına saygı duruşunda bulunuldu, ardından İstiklal Marşı söylendi.

Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, başta Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitleri rahmet, minnet ve saygıyla andığını belirtti. Atatürk’ün, bir asır önce Anadolu topraklarına gömülmeye çalışılan Türk milleti için yeni bir ufuk açtığını belirten Alpay, “Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız bu günlerde, ülkemiz her şeye rağmen güçlenmeye devam ediyor. Önümüze çıkan zorluklar, Türk milleti olarak tüm zorlukların üstesinden hep birlikte geleceğiz.” “Bir araya geldik ve gelmeye devam edeceğiz” dedi.

alacaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu