Haber

Seçimde 24 siyasi parti yarışacak

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kesintili aday listesini yayınladı. Buna göre; 14 Mayıs’ta yapılacak milletvekili genel seçimlerinde 24 parti ve 152 bağımsız milletvekili yarışacak. YSK’dan yapılan açıklamada, “Kararımıza ekli listede yer alan adaylarla 24 siyasi partinin seçime katılmasına karar verilmesi, Türkiye genelinde 152 bağımsız milletvekili adayının bulunması, ekli listede yer alması gerekmiştir. Söz konusu 24 siyasi parti ve 152 bağımsız aday bu karar metninde yer almaktadır.” kelimeler yer aldı.

24 SİYASİ PARTİ SEÇİME KATILACAK

YSK’dan yapılan açıklamaya göre 14 Mayıs’ta yarışacak siyasi partiler şöyle sıralandı:

Adalet Birlik PartisiAdalet ve Kalkınma PartisiAnakara PartisiBüyük Birlik PartisiCumhuriyet Halk PartisiGenç PartiGüç Birliği PartisiHalkın Kurtuluş Partisiİyi PartiUlusal PartiUlus PartisiMilliyetçi Hareket PartisiMilli Yol PartisiSol PartiTürkiye İşçi PartisiTürkiye Komünist HareketiTürkiye Komünist PartisiVatan PartisiYeniden Zenginlik PartisiSol PartiYeşil Partiİnovasyon PartisiYeşil PartiSol PartiYeşil PartiSol PartiSol PartiYeşil PartiYeşil PartiYeşiller Partisi PartyYeşil Parti de Duyurulacak

Yüksek Seçim Kurulu, kesin aday listelerini 19 Nisan Çarşamba günü açıklayacak. Bu süreçte taraflara varsa eksikliklerini tamamlamaları için süre verilir. 27 Nisan’da gümrük kapılarında ve yurt dışında oy kullanma süreci başlayacak.

haber-akcakale.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu