Teknoloji

Yarı denizaltı, yarı tekne: Jet Shark ile tanışmaya hazır mısınız?

İlk bakışta, Jet Shark normal bir deniz taşıtına benziyor. Ancak onu diğerlerinden ayıran şey, kısa süreler için su altına dalma yeteneğidir. Bu yarı dalgıç deniz aracı şimdilik sadece bir prototip olsa da buna benzer başka araçların da olduğunu söyleyebiliriz.

Jet Shark’ın kurucusu ve yaratıcısı Rob Innes1997 yılında kurucu ortağı olduğu Innespace Deniz Kırıcı Şirketteki çalışmaları sayesinde bu alanda deneyime sahiptir. Innes’e göre daha önce geliştirilen Seabreacher bir yarış arabası, Jet Shark ise bir GT arabası gibi. Bir Seabreacher’ın üç katı hacme ve prototipte dört koltukla (üretim modelleri için maksimum altı planlanmıştır), Jet Shark, Innes’in önceki deniz taşıtlarında çalışarak kazandığı birçok geri bildirim ve deneyime dayanmaktadır.

Jet Shark’ın özelliklerine bağlı olarak Maliyetinin 200.000$ ile 300.000$ arasında olması bekleniyortekneleri 2024 yılı sonuna kadar sahiplerine teslim etmeye başlamayı hedefleyen firma, ana müşterilerinin turistik yerlerdeki tatil köyleri olması öngörülüyor.

haberesme.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu